سه راز بزرگ برای کشف درست از دنیای درون و شناخت دقیق از دنیای بیرون

 

 

مسیر خلق یک برند ماندگار، با کشف ارزش‌های درونی و شناخت دقیق حوزه کاری شروع می‌شود. اما پرسش این است که به چه شیوه‌ای می‌توان به کشفی درست از دنیای درون و شناختی دقیق از دنیای بیرون رسید؟ پاسخ، فراگیری و مهارت انجام  “سه راز بزرگ” است.

راز اول: کمتر بگویید و بیشتر بشنوید

وقتی سکوت می‌کنید و به دور از ” پیش شنوایی‌ها “، با دقت و حضور کامل به آنچه دیگران می‌گویند گوش می‌دهید، این فرصت را پیدا می‌کنید تا گفته‌های آنها را از زوایای گوناگون بررسی کنید. درمی‌یابید که هر فرد چگونه “خودش” و “کسب و کار اش” را “روایت” می‌کند. یکپارچگی یا تضاد هر روایت‌ را تشخیص می‌دهید  و معنا و تأثیرگذاری هر واژه را بهتر درک می‌کنید.

وقتی سکوت می‌کنید ” صدای ذهن ” خود را بهتر می‌شنوید. فرصت پیدا می‌کنید “روایت” خود را پیش از آن که به زبان بیاورید ” ویرایش ” کنید. و در نهایت می‌آموزید که از چه واژها و چه ساختار روایی برای بیان شفاف‌تر، دقیق‌تر و کامل‌تر آنچه در ذهن دارید استفاده کنید.

اگر به این اصل باور داشته باشید که ” شما کلام تان هستید “، پس برای خلق برند خود، باید همیشه این راز را به خاطر داشته باشید و به آن عمل کنید:

کمتر بگویید و بیشتر بشنوید.

راز دوم : بیشتر ببینید

وقتی که بدون آگاهی و بیش از اندازه می‌بینیم، ذهن ما پر می‌شود از اطلاعات گوناگون، بی‌ربط و پراکنده‌ای که نه تنها کمکی به بالا رفتن دانش و آگاهی ما نخواهد کرد، بلکه بیشتر از پیش سردرگم و مضطرب می‌شویم. باید تمرین کنید آنچه که می‌بینید را “با دقت ” انتخاب کنید و آنرا “بیشتر ببینید”. ببینید افراد یا برندهایی که توانسته‌اند برپایه ارزش‌های درونی، جایگاهی منحصربه فرد در حوزه کاری خود کسب کنند، چگونه رفتار می‌کنند و چه تصویری از خود به دیگران ارائه می‌دهند.

همچنین، تمرین کنید “خود” را از زاویه دید “دیگران” ببینید. توجه کنید که آیا نوع رفتار شما و تصویری که از خود به دیگران ارائه می‌دهید با ارزش‌های درونی و جایگاهی که می‌خواهید در حوزه کاری خود کسب کنید هماهنگ است؟

جهان درون و جهان بیرون را بیشتر ببینید، این راز بزرگ به شما کمک می‌کند تا از مطمئن ترین مسیر به جایگاهی که سزاوار آن هستید برسید.

راز سوم : بیشتر بنویسید

تا زمانی که ایده‌ها در ذهن شما هستند هیچ گاه “واقعی” نخواهند شد.  قلم را بردارید و هرآنچه در ذهن دارید را روی کاغذ بنویسید. این اولین گام برای “واقعی” شدن “ایده‌های” شما است.

ممکن است در ابتدا نامنظم، پرکنده و نامفهوم بنویسید. ممکن است با خواندن نوشته خود نا امید شوید. توجه داشته باشید عمل به راز سوم نیاز به شکیبایی و مداومت دارد. پس نوشتن را ادامه دهید! به مرور خواهید دید، هرچه بیشتر می‌نویسید، نوشته شما منظم‌تر، منسجم‌تر و شفاف‌تر خواهد شد.

“نوشتن” به شما کمک می‌کند قدرت کلمات را بیشتر درک کنید و به ساختار مناسبی برای بیان ایده‌ها و افکار خود برسید. همچنین با “بیشتر نوشتن”، ناخودآگاه ذهن‌تان را آموزش می‌دهید تا موجز، دقیق و تأثیرگذار صحبت کنید.

و در نهایت، وقتی “بیشتر می‌نویسید”،  کردار شما نیز تغییر خواهد کرد و با پندار و گفتار شما هماهنگ خواهد شد.

پندار نیک، گفتار نیک و کردار نیک در کسب و کار از مسیر توجه و عمل به “سه راز بزرگ” ممکن خواهد شد.

 

#گروه_روایتگری_شهرزاد #برند #پرسونال_برندینگ #روایتگری #کسب_و_کار #سفر #روایتگری_کسب_و_کار #پیشرفت #برندینگ #داستان_برند #شهرزاداسفرجانی #حسین_راستی #لاله_خسروی #مرجان_فروغی #موفقیت #برند_ایرانی #برندسازی #استارتاپ #بیزنس #ذهن #توسعه_فردی #توسعه_کسب_و_کار

#brandstorytelling #shahrzadbrandstorie #brandingstrategy  #shahrzadbrandstories
#brandingcoach #personalbranding #brand #shahrzadesfarjani   

چهار پرسش بزرگ برای کسب و کارهای فردی و کوچک

 

پرسش اول: شما که هستید؟

پاسخ دادن به چهار پرسش مهم برای هر کسب و کاری ( از یک کسب و کار کوچک گرفته تا بزرگترین کسب و کارها) مخصوصا کسب و کارهای فردی و کوچک بسیار حیاتی است.

اولین پرسش: شما که هستید؟ پاسخ به این پرسش هرچند به نظر ساده می رسد اما چندان هم ساده نیست.

تجربه برگزاری پنج دوره “روایت‌گری کسب و کار” به ما نشان داد هفته ها زمان نیاز است تا فرد با هدایت و حمایت مربیان، بتواند به این پرسش پاسخ دهد. چرا که پاسخ دادن به این پرسش نیازمند سفری درونی است که بدون همراهی یک راهنمای راه بلد، ممکن است سفری بی حاصل، و نتیجه آن گم شدن در کوره راه ها باشد.

این سفر درونی باید برای فرد مشخص کند دغدغه اصلی او چیست؟ چه توانایی هایی دارد و آیا این توانایی ها به او کمک می کنند تا به جایگاهی که مد نظر دارد برسد؟ و در نهایت باید برای فرد روشن سازد که  می خواهد پای چه تعهدی بایستد؟

وقتی که فرد بتواند “من” را کاملا دقیق و شفاف برای “خودش” تعریف کند، آنگاه می‌تواند پاسخی دقیق و شفاف به پرسش “شما که هستید؟ ” بدهد. پاسخی که شنونده را ترغیب کند تا روایت کسب و کار او را بشنود، آنرا باورکند و روایت را با اشتیاق دنبال کند.

پرسش دوم: کسب و کار شما چیست؟

بسیار پیش آمده، محصول یا خدمتی که خریداری کرده‌ایم، همان چیزی نبوده که انتظار داشته‌ایم. چون اطلاعاتی که درباره محصول یا خدمت به ما داده شده، دقیق، کامل و کاربردی نبوده. کسب و کارهایی که شناخت درستی از مخاطب خود ندارند و نمی‌توانند روایت درستی از خدمت یا محصول خود داشته باشند، خیلی زود جایگاه خود را در میان مخاطبان از دست می‌دهند.

پاسخ درست به پرسش دوم (( کسب و کار شما چیست؟)) تا حد زیادی به پاسخ سومین پرسش، یعنی ((مخاطب شما کیست؟)) بستگی دارد.

پرسش سوم: مخاطب شما کیست؟

و برای رسیدن به این پاسخ، باید به پرسش‌های دیگری پاسخ بدهید:

آیا مخاطبی که برای محصول یا خدمت خود تعریف کرده اید واقعا مخاطب شما است؟

آیا شناخت درستی از این مخاطب دارید؟

آیا نیاز مخاطب خود را به درستی شناسایی کرده اید؟

وقتی شناخت درستی از مخاطب و نیاز او پیدا کردید باید صادقانه به این پرسش‌ها پاسخ دهید :

آیا محصول یا خدمت شما جوابگوی نیاز او است؟

محصول یا خدمت شما دقیقا به چه شکلی نیاز او را برآورده می سازد؟

با خرید محصول یا خدمت شما چه “ارزشی” را دریافت می کند؟

پاسخ به این پرسش ها  کمک می کند تا محصول یا خدمت خود را دقیق، کامل و کابردی روایت کنید و اطمینان داشته باشید جایگاهی ویژه در ذهن مخاطبان خود خلق خواهید کرد. چرا که آنها باور می کنند”حرف” و “عمل” شما هماهنگ و یگانه است.

 

#گروه_روایتگری_شهرزاد #برند #پرسونال_برندینگ #کسبوکار # #روایتگری_کسب_و_کار #موفقیت #برندینگ #داستان_برند #شهرزاداسفرجانی #حسین_راستی #لاله_خسروی #مرجان_فروغی #بازاریابی #برند_ایرانی #برندسازی #استارتاپ #بیزنس #خلاقیت #توسعه_فردی #توسعه_کسب_و_کار#آموزشی

#brandstorytelling #shahrzadbrandstorie #brandingstrategy  #shahrzadbrandstories

اولین گام در مسیر خلق روایت کسب و کار

 

 

شاید شما هم جزو افرادی هستید که با وجود داشتن تخصص و تجربه کافی برای ارائه محصول،‌ خدمت ویا ایده‌ای نو به بازار، هنوز به این باور نرسیده‌اید که می‌توانید “خالق” روایت منحصربه فرد خود باشید.

تجربه به ما نشان داده پیش شنوایی‌هایی مانند:  ” من به اندازه کافی خوب نیستم ” یا ” روایت من به اندازه کافی جذاب نیست ” ویا ” من آدم خلاقی نیستم ” مهم ترین دیوارهای ذهنی‌ای هستند که مانع حرکت فرد برای رسیدن به روایتی منحصربه فرد می‌شوند.

باید بدانید اولین گام برای ” خلق ” روایت کسب و کار، کنار گذاشتن پیش شنوایی‌ها، روبرو شدن با ترس‌ها و عبور از دیوارهای ذهنی است. تنها در این صورت است که می‌توانید مطمئن باشید در مسیر تبدیل کسب و کار خود به یک برند معتبر گام بر می‌دارید.

 

برای یک سفر اکتشافی آماده باشید

احتمالاً شما هم افرادی را می‌شناسید که ایده خوبی برای راه اندازی کسب و کار خود داشته‌اند، اما در میانه راه با شکست مواجه شده‌اند و یا به دلیل سختی‌های کار از ادامه مسیر پا پس کشیده‌اند. تجربه نشان داده مهم ترین نقطه ضعف این افراد عدم آگاهی و شناخت دقیق “خود” بوده است. پس ناآگاهانه قولی را داده‌اند که نتوانسته‌اند به آن عمل کنند و یا تعهدی را پذیرفته‌اند که نتوانسته‌اند به انجام برسانند.

در دنیای امروز “منابع” بسیار محدود هستند و باید کاملا آگاهانه و حساب شده از این منابع استفاده کرد. پس قبل از هر اقدامی، ابتدا باید “خود” را به خوبی بشناسید. این شناخت تنها با سفری اکتشافی به سرزمین “من” امکان پذیر است. در این سفر اکتشافی شما باید شکیبایی، روراستی، قدرت و جسارت روبرو شدن با ترس‌ها، ضعف‌ها، پیش شنوایی‌ها و دیوار‌های ذهنی خود را داشته باشید. چرا که با مشاهده و بررسی دقیق این وجوه است که می‌توانید توانایی‌ها، دغدغه‌ها، علایق، و در یک کلام “ارزش‌های فردی‌” خود را شناسایی کنید  و بر پایه این ارزش‌ها روایت کسب و کار خود را بسازید. در پایان این سفر اکتشافی، شما زمانی به دیگران قول می‌دهید که مطمئن هستید می‌توانید به آن عمل کنید و زمانی تعهدی را می پذیرید که شک ندارید به بهترین شکل می‌توانید آن را به انجام برسانید.

 

همچون یک عاشق …

شناخت ارزش‌های فردی در اولین گام در خلق روایت کسب و کار اهمیت زیادی دارد. شناخت این ارزش‌ها باید این دسترسی  را بدهد تا بتوانید اصلی ترین و مهم ترین دغدغه و خواسته خود را شناسایی کنید.

 باید به این پرسش پاسخ دهید که : می‌خواهید پای چه چیزی ایستادگی کنید و منشأ چه جریان جدیدی در حوزه کسب و کار خود باشید؟ پاسخ دادن به این پرسش به شما کمک می کند اصلی ترین دغدغه و خواسته خود را  شناسایی کنید و در مواجهه با کار خود همچون یک عاشق رفتار کنید:‌ آماده برای مواجهه با موانع، خستگی ناپذیر، متمرکزبر روی خواسته اصلی، پر انرژی و امیدوار، هر لحظه هوشیار و حاضر برای انجام کار و…. در یک کلام آماده برای طی کردن سفری منحصر به فرد.

به این نکته مهم توجه کنید که اگر نیروی محرکه شما برای کاری که انجام می‌دهید ” نیازهای ” شما باشد با برطرف شدن نیازها انگیزه لازم برای ادامه کار را از دست خواهید داد. اما اگر نیروی محرکه شما دغدغه یا خواسته‌ای درونی، براساس شناخت دقیق ” خود ” باشد،‌ در این صورت نه تنها انگیزه خود را برای ادامه کار از دست نخواهید داد، بلکه با هر گامی که برمی‌دارید انگیزه و نیروی شما برای ادامه کار بیشتر خواهد شد.

#گروه_روایتگری_شهرزاد #برند #پرسونال_برندینگ #روایتگری #کسب_و_کار #سفر #روایتگری_کسب_و_کار #خودشناسی #خلق_آینده #برندینگ #داستان_برند #شهرزاداسفرجانی #حسین_راستی #لاله_خسروی #مرجان_فروغی #موفقیت #برند_ایرانی #برندسازی #استارتاپ #بیزنس #مهارت #توانایی

#brandstorytelling #shahrzadbrandstorie #brandingstrategy  #shahrzadbrandstories
#brandingcoach #personalbranding #brand #shahrzadesfarjani   

متاسفم باید دست پخت مامان را بخوری!

 

متاسفم باید دستپخت مامان را بخوری! این بدترین خبر است!
دنیای بدون مک‌دونالد؟ این هم شد زندگی؟

هرروز در پی این هستم که با ورود کرونا به جهان چه تغییری در دنیای خرید و مصرف اتفاق افتاده است.

اما خبر از درون خانواده‌ها و انعکاس برخی از آنها تکان دهنده و جالب است. 
بچه به این شیرینی اینقدر غذای بیرون از منزل خورده است که دلتنگی او برای غذا نیست برای عادت مصرفی است که برای او مثل بسیاری از کودکان دیگر به وجود آمده است.
این دوران ما را با خودمان روبرو می‌کند! 
چگونه مصرف می‌کردیم؟ چگونه بچه تهی‌مان را سیر می‌کردیم؟

اکنون چه می‌کنیم؟ 

#مصرف #کودکان #تغذیه #عادت
#در_خانه_بمانیم  #داستان #داستان_برند #فست_فود #داستان_موفقیت  #قرنطینه   #خواندنی #شهرزاد
 #برندسازی #قصه_هاى_شهرزاد

#consumption #coronaeffect #consumerbehavior #consumerinsight
#aftercorona #habit #fastfood #children #mothercooking #1001shahrzadstories #shahrzad #consumerinsight

آیا باورتان می‌شود امروز هم میلیونها نفر الهه‌ی پیروزی را دوست دارند؟

 

برند #نایک با صرف وقت، درایت و تمرکز و هزینه بسیار توانست علامتی را جایگزین نوشتار کند.
علامت یا سمبلی که در خود حرکت دارد و در پس معنا می‌گوید:

just_do_it# #nike

اما در حقیقت این سمبل از نام الهه‌ای اسطوره در یونان وام گرفته شده است.

?Can you believe that we still love a goddess

Nike is a global shoe maker company. But it is known also for its simple but unique logo design. The Nike swoosh logo is a glaring example of how a visual turns a business into a trustworthy brand. The logo was once considered as an insignificant and humble symbol. It later became a part of sports culture.

The company takes its name from the Greek goddess of victory, Nike. The goddess was an inspiration to Greek warriors. When the warriors won a war they used the say ‘Nike’ to each others. 

مهم‌ترین دارایی برند جایگاهی است که در ذهن مخاطب خلق کرده است.
ما با مفاهیم پنهان زندگی می‌کنیم بدون آنکه آگاه باشیم!

 

#درخانه_بمانیم  #آموزش #برندینگ #داستان #داستان_برند #نایک #ورزش #داستان_موفقیت  #قرنطینه   #خواندنی
#برندسازی #قصه_هاى_شهرزاد #هزارویک_قصه_شهرزاد #روایتگری   #کهن_الگو #اسطوره  #تلاش #شهرزاد #داستان_نایک

#storybrand #brandstory #1001brandstories #shahrzadstories #storymatters #brandleadership #storytelling
brandDNA #brandgenetics  #bav #brandevolution
brandequity #mythmaker #mythology   #nike #justdoit #nikegoddessofvictory

نوری در انتهای تونل دیده می‌شود!

 

طی چند هفته گذشته هیچ خبر مثبتی به ما نرسیده است و فکر نمیکنم که هیچ خبر خوبی هم در راه باشد.
بنابراین تصمیم دارم به جستجوی نور و خبرهای مثبت برای صاحبان مشاغل کوچک و متوسط باشم.

چند هفته طول کشید تا ما توانستيم به روش جدید کار کردن عادت کنیم، اما حالا که مدتی گذشته به این فکر می‌کنیم که چطور می‌توانیم از اوضاع فعلی برای بقا و شکوفایی کسب و کارمان استفاده کنیم و از این بحران با امید و اعتماد به نفس با موفقیت بیرون بیاییم. در این مدت با از خانه کار کردن سازگار شدیم و به کارمندان خودمان هم این اجازه را دادیم که از خانه کار کنند. به جلسات و همکاریهای مجازی هم خوش‌آمد گفتیم که البته این را مدیون توانایی و انعطاف پذیری تکنولوژی هستیم.

شکی نیست که برخی از صنایع مانند سیر و سفر و جهانگردی با قطع شدن پروازها و مسافرت‌ها از کاهش تقاضا آسیب دیده‌اند. اما برخی  دیگر مانند خرده فروشی و کالاهای سریع مصرف به دلیل تغییر رفتار مصرف کنندگان در سراسر جهان، هنوز درآمد خوبی کسب می کنند – 55٪ از چینی‌ها و 31٪ ایتالیایی‌ها گفتند که برای تأمین نیازمندی‌هایشان از خرید اینترنتی استفاده می‌کنند در حالی که به طور معمول حضوری به فروشگاه‌ها می‌رفتند.

شرایط فعلی برای آنهایی که مدلهای کسب و کارشان طوری طراحی شده که می‌توانند محصولات یا خدمات خودشان را به صورت اینترنتی بفروشند یا لااقل این امکان برای کسب و کارشان وجود دارد فرصت مناسبی به وجود آورده است. چرا که مخاطبانشان در حال حاضر در خانه گیر کرده‌اند و خیلی بیشتر از معمول در حال جستجو در فضای مجازی هستند و به دنبال چیزهایی برای تعامل و سرگرم کردن خود و خانواده شان می‌گردند. شما به عنوان صاحب کسب و کار فقط باید حضور اینترنتی قوی داشته باشید و پیام و خدمات خود را متناسب با شرایط فعلی بازار در حال تغییر تطبیق بدهید. صاحبان مشاغل به کمک تبلیغات اینترنتی می توانند تقاضای موجود در بازار را جلب و به سمت فروشگاه اینترنتی خود هدایت کنند.

لیست مشاغل کوچک و متوسط ​​که فرصت‌های جدید برای خودشان ایجاد کرده‌اند لیستی طولانی است. از معلمان خصوصی گرفته که با ارائه تخصص خودشان به کودکان والدین شاغل از خانه برای خود درآمد ایجاد کرده‌اند تا مؤسسات ورزشی و یوگا که موفق شده‌اند مشتریان را فعال و راضی نگه دارند چرا که به سرعت کلاس‌های ورزشی و یوگای اینترنتی را به لیست سرویسهایشان اضافه کرده‌اند. در نهایت، همگی ما باید عضلات انعطاف‌پذیری خودمان را که قبلاً تقویت شده‌اند به کار بگیریم.

 

بازاریابی_دیجیتالی#
بازاریابی_اینترنتی#
تبلیغات_اینترنتی#
تبلیغات_دیجیتالی#

شیوه یافتن بینش مخاطب

مدل ها به ما كمك ميكنند تا اثربخش و متمركز و طبقه بندى شده فكر كنيم !
مدل يافتن بينش مخاطب ، مهم ترين اموزشي بود كه از آژانس بين المللى شريك و همكار آموختم ! تا قبل از آن فكر ميكردم خلاقيت و الهام مسير ديزاين يك
استعداد الهى است يا كسي ان را دارد يا نه ! اما پس از ان كه فهميدم و به كار گرفتم ، دريافتم كه كليد رسيدن به ايده ى بزرگ و اثر بخش متدلوژى دارد و همه ميتوانند با اين متد به مسير هاى قابل اعتمادى برسند و روى ان پل هاى ايده را بنا كنند .
يافتن بينش مخاطب اصلى ترين ستون ارتباطات است كه در دنياى امروز به نظر پيچيده تَر هم ميرسد .
در اين كارگاه مهارت و متدولوژى رسيدن به ايده بزرگ اثربخش را با تكيه بر يافتن بينش مخاطب تمرين ميكنيم
اين يافته اساس توليد هر نوع ارتباط اثر بخش در امامى بسترهاى رسانه اى نوين و سنتى است . بدون بينش توليد محتوا ى اثربخش را فراموش كن !

روایت گری کسب و کار در دنیای امروز

دوره “روایت‌‌گری کسب و کار”
“گروه آموزشی شهرزاد” در سال 1397 با راهبری خانم شهزاد اسفرجانی ( خالق برندهای اصیل ایرانی/ مشاور و استراتژیست ارشد) و همراهی آقای حسین راستی، خانم ها مرجان فروغی، لاله خسروی و مرجان سلمانزاده با هدف آموزش “روایت‌گری کسب و کار” فعالیت خود را شروع کرد. دوره “روایت‌گری کسب و کار” به منظور هدایت و حمایت از ایده‌پردازان، کارآفرینان و صاحبان کسب و کارهای شخصی طراحی شده است تا پیش از راه‌اندازی یا توسعه کسب و کار خود، مسیری که تا امروز پیموده‌اند را بررسی کنند، جایگاه فعلی خود را در بازار شناسایی کنند و در نهایت بتوانند مسیر آینده کسب و کار خود را در قالب روایتی دقیق، شفاف، جذاب و قانع کننده برای حلقه ذی‌نفعان روایت کنند.
تا امروز پنج دوره “روایت‌گری کسب و کار” برگزار شده. بیش از هشتاد نفر این دوره را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند و با بکارگیری مهارت‌هایی که در دوره فراگرفته‌اند، توانسته‌اند تمرکز، شفافیت و بهره‌وری بالا را در کسب و کار خود تجربه کنند.
از دوم بهمن 1399 ششمین دوره به صورت “آنلاین” شروع شده است و پانزده نفر در این دوره حضور دارند تا با همراهی و حمایت “گروه آموزشی شهرزاد” روایت کسب و کار خود را خلق کنند.

برای شرکت در جلسه معارفه و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88734543 تماس بگیرید.

Education

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Hello world!

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!